تبلیغات
اطلاعات کرج - فرصتهای شغلی كه از دست می رود !
بانک اطلاعات شهری کرج
فرصتهای شغلی كه از دست می رود !
نوشته شده توسط سارا امیدوار در ساعت 11:15 ب.ظ
تهران- در حالیكه دولت دهم در صدد است در سال جاری 2.5 میلیون فرصت شغلی در كشور ایجاد كند، اختلاس در یكی از بانكهای كشور نشان از بر باد رفتن صدها هزار فرصت شغلی دارد.
فرصتهای شغلی كه از دست می رود
بر اساس برآوردهای انجام شده، برای ایجاد یك فرصت شغلی نیاز به هزینه كردن 20 میلیون تومان است در حالیكه در بسیاری از مشاغل به ویژه مشاغل خانگی افراد می توانند با یك ششم این سرمایه مبادرت به ایجاد شغل كنند.
صندوق مهر اما رضا (ع) میزان تسهیلات ارائه شده برای ایجاد یك فرصت مشاغل خانگی را سه تا پنج میلیون تومان اعلام كرده است.

در صورتی كه رقم یاد شده بتواند واحد كسب و كار را برای یك یا دو نفر ایجاد كند، رقم اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در یكی از بانكهای كشور می توانست 600هزار تا یك میلیون فرصت شغلی در كشور ایجاد نماید.

شكی نیست بی برنامگی و عدم كنترل بر منابع مالی می تواند صدمات جبران ناپذیری بر پیكر اقتصادی كه اینچنین نیازمند جهاد اقتصادی است،بزند.
هم اكنون موضوع بیكاری و ورودی سالانه تعداد یك میلیون كارجو به بازار كار كشور موضوع پراهمیتی است كه تمام دیدگاهها را معطوف به این مهم كرده است.

یك كارشناس حوزه كار معتقد است: موضوع اعتبارات همواره مهمترین بخش در توسعه اشتغال است و با توجه به اینكه همواره مبالغی كه برای تخصیص ایجاد شغل از اعتبارات بانكی در نظر گرفته می شود، ممكن است در برخی مواقع حداقلی از آن دچار انحراف شده و تورمی را به اقتصاد كشور تحمیل كند.

'حمید حاج اسماعیلی' ادامه داد:بنابراین هرگونه برداشت ناصحیح از سیستم بانكی می تواند بانكهای كشور را برای تخصیص اعتبار برای ایجاد مشاغل دچار مشكل كند.

وی یادآور شد: برای ایجاد 2.5 میلیون فرصت شغلی در سال جاری حدود 57 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است كه اختلاس انجام شده می تواند تخصیص اعتبار از سوی بانكها برای ایجاد مشاغل را با مشكل مواجه سازد.
وی تاكید كرد: تخصیص اعتبار همواره یكی از كلیدی ترین محورهای توسعه اشتغال در هر كشوری محسوب می شود.

اشتغال موضوعی است اقتصادی كه ابعاد اجتماعی وسیعی را به دنبال دارد و درصورتی كه نتوان برای حل آن همت كرد پیامدهای اجتماعی آن، آنچنان پیكر اجتماعی را مورد هدف قرار می دهد كه در سالهای آتی می توان تن رنجور این پیكر را كه آسیب های اجتماعی آن را خرد كرده است، مشاهده كرد.
اقتصام ** 9123 **1319

»
-> باکلیک روی آیکون می توانید در کلوب به اشتراک بگذارید ارسال به 100 درجه کلوب دات کام