تبلیغات
اطلاعات کرج - نگاهی کوتاه به وقایع سال گذشته ی اصناف کرج
بانک اطلاعات شهری کرج
نگاهی کوتاه به وقایع سال گذشته ی اصناف کرج
نوشته شده توسط سارا امیدوار در ساعت 05:37 ق.ظ

نگاهی کوتاه برعملکرد اصناف کرج در سال 89

مجمع امور صنفی کرج در اواخر سال 88 با برنامه های مختلفی به استقبال سال جدید رفت که در این گزارش به طور خلاصه به اهم آنها پرداخته ایم .

شاید بتوان نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا را یکی از رویدادهای مهم سال در مجمع امور صنفی نام برد. نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا یکی از راهکارهای اساسی به منظور تنظیم بازار و کنترل قیمتها و عرضه مایحتاج عمومی مردم است که همه ساله در دو مقطع پاییزه و بهاره برگزار میشود ، در اسفندماه سال 88 نیز اصناف کرج با برپائی سه نمایشگاه در مناطق مختلف کرج به استقبال بهار رفتند . گل گواهی رئیس وقت اداره بازرگانی کرج در مراسم افتتاح این نمایشگاه که با حضور فرهادی ، فرماندار وقت کرج . اکبریان ، نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی ، جعفریان ، معاون بهداشت محیط اداره بهداشت کرج و جمعی از مسوولان شهرستان کرج برگزار شد . برلزوم ساخت نمایشگاه دائمی در کرج تاکید کرد .

 

 


 

 

توزیع میوه و مرکبات یارانه ای تو سط اتحادیه صنف میوه فروشان

اتحادیه میوه فروشان کرج چند سالیست که وظیفه تهیه و توزیع میوه درایام پایانی سال و روزهای تعطیل سال نو را برعهده دارد. در سال گذشته این مسوولیت تا پایان فروردین ماه 89 انجام شده است . فلاح رئیس این اتحادیه صنفی در گزارشی کوتاه ، مناطق توزیع میوه را علاوه بر پنج منطقه از مناطق دهگانه کرج ، شهرهای اقماری گرمدره ، مشکین دشت ، محمدشهر ، کمالشهر ، ماهدشت و اشتهارد برشمرده است . وی همچنین درگزارش خود آورده است . طرح توزیع میوه به نرخ دولتی در سراسرکشور اجرا میشود و منافع کل مردم در این طرح لحاظ شده است .  اما باید توجه داشت که اجرای این طرح نارضایتی صنف میوه فروش را در بردارد . چرا که بعضی از جایگاههای سیار در نزدیکی واحدهای صنفی راه اندازی  می شوند وهمین موضوع در فروش آن واحدها تاثیر می گذارد و بهترین زمان را برای کاسبی ، از واحدهای صنفی میگیرد . از آنجایی که واحدهای صنفی دارای پروانه کسب ، در طول سال نسبت به پرداخت دیون دولتی اعم از دارایی ، عوارض شهرداری و هزینه های دیگر همچون آب و برق ، تلفن و اجاره ملک متعهد هستند ، اجرای این طرح موجب اعتراض اهالی این صنف واقع میگردد. فلاح درخاتمه ضمن قدردانی از تلاشهای مدیریت بازرگانی داخلی کرج اظهار امیدواری کرده است. مدیران ذیربط در سالهای آتی با کارشناسی دقیق تر مکانهای استقرار پایگاههای توزیع میوه ، حقوق مسلم اهالی زحمتکش این صنف رادر نظر گرفته و موجبات رضایت این قشر از جامعه را نیز فراهم آورند .

 

 

 


 

 

به همت مجمع امور صنفی و اتحادیه اغذیه فروشان برگزار شد

جشن میلاد پیامبر اسلام (ص) توسط ناشنوایان کرج

اواسط اسفندماه سال 88 بود که تعدادی از جوانان ناشنوای کرج به نمایندگی از انجمن ناشنوایان کرج به مجمع امور صنفی آمده و از هیات رئیسه وقت مجمع خواستند تا در برگزاری جشن میلاد پیامبر گرامی اسلام ، حمایتشان کنند.

بلافاصله درخواست کتبی این عزیزان در جلسه هیات رئیسه مطرح شد که طی آن مقررگردید مجمع امور صنفی کرج بخشی از هزینه های برپایی این جشن را تقبل کند. حسین حجازی رئیس اتحادیه اغذیه فروشان کرج نیز که از طریق دیگری در جریان این برنامه قرار گرفته بود ، به یاری جوانان ناشنوا آمد و بخش قابل توجهی از هزینه های مذکور را از طریق همکاران خیر خود در صنف اغذیه فروشان تامین کرد. در هر صورت این برنامه باحضور جمع کثیری از ناشنوایان کرج در سالن میلاد کرج برگزار شد. دراین جشن چهار ساعته حضور خوانندگان جوان کرج از جمله پیام حصیری ، مهدی حاجی زاده و محسن ابراهیم زاده و اجرای موسیقی ، همچنین اجرای سرود توسط گروه ناشنوایان به سرپرستی مهدیه فیض الله و اجرای نمایشنامه کمدی به کارگردانی جواد سمنگانی و بازیگری هنرمندان ناشنوا ، مرتضی حسینی ، فریبا صابری _ نیما امینی و امیرحسن خادمی از نکات جالب توجه برای میهمانان بود. در پایان این برنامه از بذل توجه هیات رئیسه مجمع امور صنفی و ریاست اتحادیه اغذیه فروشان کرج نیز قدردانی ویژه بعمل آمد .

 

 

 

 


 

 

دیدار اعضای تیم پینت بال کرج از اتحادیه صنف پوشاک فروشان

اعضای تیم پینت بال کرج به بهانه آغاز سال نو ( فروردین سال 89 ) ضمن دیدار از اتحادیه صنف پوشاک و آشنایی با فعالیت های این اتحادیه درخصوص نحوه ی همکاری و حمایت صنف پوشاک کرج با این تیم گفتگو کردند . در این دیدار دوستانه اتحادیه پوشاک کرج حمایت خود را از ورزش مهیج پینت بال در غالب معرفی علاقمندان به باشگاه پینت بال و بهره مندی از تخفیف 50 درصدی ، اعلام کرد . پینت بال مهیج ترین و پرتحرک ترین ورزش گروهی دنیاست که چند سالیست میان جوانان ایرانی طرفدارانی پیدا کرده است .این ورزش تداعی کننده یک جنگ واقعی اما بی خطر است . وسایل مورداستفاده در این ورزش نیز شامل اسلحه ، گلوله های رنگی و لباس محافظ  میشوند . این ورزش قوانین خاص خود را دارد و توسط 10 نفر داور در زمین بازی داوری میشود . به طور خلاصه می توان گفت که هر بازیکن به محض اینکه مورد اصابت گلوله رنگی قرار گرفت ، به دستور داور از زمین بازی خارج می شود . اعضای این تیم را در آن زمان آقایان مجتبی شفیع ، احسان مرتضوی ، محمدرضا منصور خاکی ، علیرضا بهبودی ، محمد مهدی صدوقی ، حمیدرضا بهبودی و محمد بهبودی تشکیل می دادند . اما هم اکنون خبری از این تیم و نفراتش در اختیار نداریم .

 

 

 


 

 

بازدید عضو شورای اسلامی شهر کرج از مجمع امور صنفی

عزیز صدرنژاد عضو شورای اسلامی شهر کرج ، پنج شنبه 19/1/89 در ساختمان مجمع امور صنفی کرج حضور یافت و ضمن تبریک سال نو ، تمامی افراد جامعه را به پیروی از فرامین رهبری و اجرای صحیح قوانین در سال جدید دعوت کرد . در این دیدار چند دقیقه ای مسائل مربوط به انتخابات هیات رئیسه مجمع امور صنفی نیز مطرح شد که صدرنژاد در همین رابطه گفت : خاواده بزرگ و پرجمعیت اصناف همواره در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم شریف ایران بوده اند و در عرصه های مختلف به خصوص در بحث اشتغال ، کمک بزرگی به کشور داده اند و بر همین اساس می توانند با انتخاب شایسته ترین افراد در هیات رئیسه مجمع امور صنفی ، مسائل مربوط به حوزه ی کاری خود را بررسی و برطرف سازند. وی ضمن قدردانی و آرزوی سلامتی برای هیات رئیسه مجمع امور صنفی ، موفقیت و سربلندی را برای فصل جدید مدیریت اصناف کرج آرزو کرد.

 

 

 


 

 

قدردانی از پیشکسوت اتحادیه صنف خیاطان

طی مراسمی و باحضور روسای اتحادیه های صنفی کرج از زحمات وتلاشهای عباس حسانی در اتحادیه صنف خیاطان و تولیدکنندگان پوشاک قدردانی شد . در این مراسم حسن ساسانی رئیس وقت مجمع امور صنفی کرج به نمایندگی از همکاران خود در سخنانی گفت : شرکت افراد در انتخابات اتحادیه های صنفی وحضور دراتحادیه ها ، مصداق بارز ایثار و از خودگذشتگی است که انجام آن از عهده ی هر شخصی بر نمی آید . وی افزود : تمامی ما بر این امر واقف هستیم که فعالیت در اتحادیه ها و حل مسائل مربوط به اعضاء صنف منفعت مالی در پی ندارد ، پس چه نیرویی به جز حس فداکاری و گذشت می تواند این عزیزان را وادار به حضور و خدمت صادقانه به مردم در اتحادیه ها کند . در ادامه این مراسم هیات رئیسه مجمع امور صنفی هر کدام به نوبه ی خود از پیشکسوت صنف خیاطان  قدردانی کردند . عباس حسانی نیز در سخنانی ضمن تشکر از همکارانش گفت :کلیه افرادی که پای در این عرصه می گذارند ، توقع مادی از فعالیت و حضور در اتحادیه نداشته و ندارند و این مسئله مختص قدیمی ها و نفرات جدید نیست و به عقیده بنده مراسم قدردانی بایداز کسانی صورت بگیرد که از وقت و کارخودشان می زنند و وارد تشکیلات صنفی می شوند . در ادامه این مراسم هدایایی از طرف اتحادیه ی خیاطان و دیگر اتحادیه های صنفی به این پیشکسوت صنفی اهدا شد .

 

 

 


 

 

سفر خاطره انگیز گروه کوهنوردی پیشکسوتان اصناف کرج به غار علیصدر

دوم اردیبهشت ماه سال گذشته ، گروه کوهنوردی پیشکسوتان اصناف کرج ، متشکل از آقایان ، اویسی ، امینی ، حیدری ، چوپانی ، احمدی ، علی محمدی، علیزاده ، میرعلی ، فریدونی ، خادمی ، نوروزی ، مهدی و هادی دانشمند دریک سفر خاطره انگیز از غار علیصدر دیدن کردند . در این سفر یک روزه که گزارش آن در ماهنامه شماره 42 اصناف کرج منتشر شد ، قسمت های مختلف غار علیصدر که یکی از شگفت انگیز ترین غارهای آبی جهان به شماره می رود ، مورد بازدید قرار گرفت . در همان گزارش به کسانی که تاکنون فرصت تماشای شگفتی های بی نظیر این غار را پیدا نکرده اند توصیه کردیم که در اولین فرصت ، برنامه یک روزه سفر به همدان و دیدن این غار را زیر سر بگذارند .


 منبع : مجمع امور صنفی كرج


 انتخابات هیات رئیسه مجمع امور صنفی کرج

در اجرای ماده 36 قانون نظام صنفی و آیین نامه موضوعه انتخاب هیات رئیسه مجمع امور صنفی کرج همزمان با سراسرکشور در روز 20 اردیبهشت ماه 89 در محل اداره بازرگانی کرج برگزار شد . در این انتخابات 64 نماینده از 65 نماینده مجمع حضور داشتند و از بین 13 نفر کاندیدا ، حائزین اکثریت آراء به ترتیب آقایان میر ابراهیم صدیق بعنوان رئیس ، محمد رضا احسانی نیا ، نایب رئیس اول .حسن ساسانی نائب رئیس دوم . مرتضی لادنچهر ، دبیر و محمدحسین بهادرانی بعنوان خزانه دار انتخاب شدند .

 

 

 


 

 

نگرانی اتحادیه آرایشگران زنانه کرج از فعالیت آرایشگاههای فاقد جواز کسب

رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه کرج در گفتگویی ، همراهی دو چندان همکاران در مجمع امور صنفی و نیروی انتظامی ( اداره نظارت بر اماکن عمومی ) را به منظور ساماندهی واحدهای صنفی غیرمجاز خواستار شده است . وی حرفه آرایشگری را از معدود شغل هایی می داند که استقلال عمل بیشتری به فرد آرایشگر می دهد . ضمن اینکه برای یک سرپرست  خانواده درآمد مکفی نیز دارد و همین ویژگی دلیلی بر فعالیت واحدهای صنفی این حرفه در کرج بطور بی حساب و کتاب است . سید جلیل در این گفتگو که در ماهنامه شماره 42 اصناف کرج منتشر شده تاکید کرده است . زندگی شهری و فشارهای مالی ناشی از بحران های اقتصادی جامعه باعث شده تا بانوان نیز همدوش مردان به فکر تامین هزینه های زندگی بیافتند که در این میان حرفه آرایشگری مورد توجه بسیار قرار گرفته است . و می توان وجود بیش از 5000 واحد صنفی آرایشگاه زنانه در کرج را نشانه ای از این واقعیت قلمداد کرد . وی در اردیبهشت ماه سال گذشته تعداد واحدهای صنفی آرایشگاه زنانه در کرج را حدود یک هزار واحد دارای پروانه کسب ، 370 پرونده سه ساله 1200 پرونده در دست اقدام و حدود 2500 واحد صنفی بدون جواز کسب برشمرده است .

 

 


 

 

برگزاری چهارمین یادواره شهدای اصناف کرج

چهارمین یادواره شهدای اصناف کرج ، همزمان با روز اصناف ( یکم تیرماه ) با حضور جمعی ازمسوولان شهرستان کرج ، سردار مشایخی رئیس سازمان بسیج اصناف کل کشور ، سردار اسلامی ، فرمانده لشگر سیدالشهداء، سردار کشمرزی رئیس ستاد سپاه سید الشهدا ء ، سردار فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین ، سردار میرتقی فرماندهی وقت سپاه ناحیه کرج ، مسوولان اداره بازرگانی ، هیات رئیسه مجمع امور صنفی و جمعی از خواهران و برادران بسیج اصناف در محل سالن شهداء کانون بسیج جوانان برگزار شد . در این مراسم میر ابراهیم صدیق در سخنانی به نقش اصناف در جامعه اشاره کرد و افزود : در تاریخ معاصر ایران ، جنبش تنباکو ، انقلاب مشروطه ونقش اصناف دراین زمینه به ثبت رسیده است و در دیگر رویدادهای اجتماعی مانند انقلاب اسلامی نیز ، اصنافیان از رهنمودهای روحانیون مبارز بهره جسته و دوشادوش دیگر اقشار جامعه در صحنه ی مبارزه با حکومت طاغوت حاضر شده و نقش آفرینی کرده اند . در هشت سال دفاع مقدس نیز ، حضور بازاریان درخط مقدم و پشت جبهه نیز کاملاً مشهود بود.وجود صدها شهید بزرگوار از خانواده اصناف گواه این ادعاست . در حال حاضر نیز فرزندان جامعه اصناف در صحنه های مختلف فرهنگی ، هنری ، علمی ، اقتصادی ، ورزشی و ... حضور دارند و افتخارات بزرگی را برای کشور عزیزمان بدست آورده اند . اقدامات خیرخواهانه و عام المنفعه اصناف کشور نیز جزء افتخارات این قشر زحمتکش از جامعه محسوب میشود . ساخت صدها درمانگاه ، مدرسه ورزشگاه، مسجد و .... در گوشه و کنار سرزمین پهناور ایران اسلامی نمونه هایی از این قبیل اقدامات است . صدیق در بخش دیگری از سخنان خود به توانمندی اصناف اشاره کرد و افزود : اصناف ، بزرگترین تشکل اقتصادی در کشورما محسوب می شوند و رقمی بیش از 17 درصد از کل تولید ناخالص داخلی کشور را به خود اختصاص داده اند . از طرف دیگر بازار یکی از موثرترین نهادها و سازمانهای اجتماعی درتعامل بین حکومت و مردم بوده و توانسته است که بسیاری از مسائل جامعه از جمله بیکاری را درمیان خود برطرف کند. وی افزود : توانمندی اصناف درکشور ایران همواره مدنظر دولتمردان قرار گرفته است به خصوص در سالهای اخیرو در بحث اجرای اصل 44 قانون اساسی ، مشاهده کردیم که بسیاری از امور مهم در اداره ی بازار به اصناف واگذار شد . هر چند که در اجرای آن کم و کاستی هایی وجوددارد ، اما تاکید ویژه ی مقام معظم رهبری در زمینه واگذاری امور به مردم ، نوید دهنده ی آینده ای درخشان و سرشار از امید و موفقیت برای کشور عزیزمان است. در ادامه این مراسم سردار فضلی نیز با بیان اینکه باید مکتب جبهه و جنگ به درستی برای نسل جدید تبیین شود ، در سخنانی گفت : باید دراین دوران مراقب باشیم که خون شهدا فرش راه ما نشود ، چرا که ما مدیون ، ممنون و نیازمند شهدا هستیم . حاج حسین مهری فرمانده بسیج اصناف کرج نیز در حاشیه این مراسم گفت : یادواره شهدا ء ، یادآور رشادت ، ایثارگری ، گذشت و فداکاری های شهیدان هشت سال دفاع مقدس است و مامدیون این دلاوری ها وقهرمانی ها هستیم . وی افزود : برپایی اینگونه آئین ها علاوه بر زنده نگاه داشتن یاد و خاطر شهدا باعث ترویج آرمانهای آنان در بین نسل جدید خواهد بود . مهری خاطر نشان کرد : یکی از نعمتهای بزرگ دین اسلام ، نعمت شهادت است و امروز فرهنگ شهادت و یادواره شهدا باید ارتباطی بین نسل گذشته و حاضر باشد . وی افزود : انقلاب اسلامی با شهادت به پیش رفت و با شهادت ، دستاوردهای آن در سطح جهان گسترش یافته و تنها راه ادامه آن ، ترویج این فرهنگ است . وی افزود : هر یک از شهیدان دفاع مقدس بزرگوارانی هستند که به خاطر دفاع و پشتیبانی از کیان و شرف ملت ایران از جان خود گذشتند ، بنابراین برگزاری آئین های مختلف فرصت مغتنمی برای معرفی گوشه ای از سلحشوری ها وشهادت طلبی بهترین جوانان این مرزو بوم برای نسل حاضر و قدردانی بسیار اندکی از فداکاریهای شهدا و جانبازان است .


 

 


 

 

بیست ساله شدن گروه کوهنوری پیشکسوتان اصناف

اعضای گروه کوهنوردی پیشکسوتان اصناف کرج ، بیستمین سال تاسیس و شکل گیری این گروه را گرامی داشتند. این گروه کوهنوردی به سرپرستی محمد اویسی تاکنون موفق به فتح چندین قله مرتفع ایران شده است . برنامه هفتگی این گروه به طور معمول هر هفته توسط سرپرست تعیین شده و روزهای پنج شنبه هر هفته اجرا می شود . محمد اویسی از پیشکسوتان صنفی کرج و سرپرست گروه کوهنوردی ، کوه را مامن انسانهای صادق واز خود گذشته می داند . وی می گوید : کوه تبلور یک رنگی و بی آلایشی است . لحظه های سخت و دشوار درکوهستان ، به انسان درس مقاومت در برابر سختیها را می آموزد . بنابراین چیزی بیشتر از ورزش در کوه مشاهده میشودکه درک آن به احساسات درونی و حال و هوای معنوی نیاز دارد اویسی از افرادی که زباله های خود را بدون ملاحظه در محیط کوهستان رها می کنند سخت گله مند است و می گوید : همانگونه که مردم برای حفظ پاکیزگی منزل ، محل کار و حتی داخل اتومبیل خود تلاش می کنند ، بایستی در هنگام کوهپیمایی نیز مراقب رفتار و کردار خود باشند واز طبیعت ، مانند منزل خود پاسداری کنندو حفاظت از کوهستان ، درخت و رودخانه را به فرزندان خود نیز بیاموزند .


.

 

خبرنگار و عكاس : علی فرجاد

آخرین به روز رسانی در یكشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۵۵

منبع : مجمع امور صنفی كرج

اطلاعات بیشتر ...

برچسب ها: نگاهی کوتاه به وقایع سال گذشته ی اصناف کرج، بانک اطلاعات مشاغل البرز، مشاغل البرز، فرماندار وقت کرج . اکبریان، نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی، جعفریان، مناطق توزیع میوه را علاوه بر پنج منطقه از مناطق دهگانه کرج، شهرهای اقماری گرمدره، مشکین دشت، محمدشهر، کمالشهر، عوارض شهرداری و هزینه های دیگر همچون آب و برق، تلفن و اجاره ملک متعهد هستند، مهدی حاجی زاده و محسن ابراهیم زاده و اجرای موسیقی، مرتضی حسینی، احسان مرتضوی، محمدرضا منصور خاکی، علیرضا بهبودی، محمد مهدی صدوقی، گروه کوهنوردی پیشکسوتان اصناف کرج، متشکل از آقایان، اویسی، امینی، حیدری، چوپانی، احمدی، علی محمدی، علیزاده، میرعلی، فریدونی، خادمی، نوروزی، محمد رضا احسانی نیا، نایب رئیس اول .حسن ساسانی نائب رئیس دوم . مرتضی لادنچهر، سردار مشایخی رئیس سازمان بسیج اصناف کل کشور، سردار اسلامی، فرمانده لشگر سیدالشهداء، سردار کشمرزی رئیس ستاد سپاه سید الشهدا ء، سردار فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین، سردار میرتقی فرماندهی وقت سپاه ناحیه کرج، مسوولان اداره بازرگانی، جنبش تنباکو، هنری، علمی، اقتصادی، مدرسه ورزشگاه، چرا که ما مدیون، یادآور رشادت، ایثارگری، درخت و رودخانه را به فرزندان خود نیز بیاموزند .،  

»
اطلاعات بیشتر : www.AlborzJobs.com
مرتبط با :
بانک اطلاعات شهری استان البرز مشاغل البرز
لینک های مرتبط : بانک اطلاعات مشاغل البرز
مشاغل البرز
برچسب ها : نگاهی کوتاه به وقایع سال گذشته ی اصناف کرج ,بانک اطلاعات مشاغل البرز ,مشاغل البرز ,فرماندار وقت کرج . اکبریان ,نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی ,جعفریان ,مناطق توزیع میوه را علاوه بر پنج منطقه از مناطق دهگانه کرج ,شهرهای اقماری گرمدره ,مشکین دشت ,محمدشهر ,کمالشهر ,عوارض شهرداری و هزینه های دیگر همچون آب و برق ,تلفن و اجاره ملک متعهد هستند ,مهدی حاجی زاده و محسن ابراهیم زاده و اجرای موسیقی ,مرتضی حسینی ,احسان مرتضوی ,محمدرضا منصور خاکی ,علیرضا بهبودی ,محمد مهدی صدوقی ,گروه کوهنوردی پیشکسوتان اصناف کرج ,متشکل از آقایان ,اویسی ,امینی ,محمد رضا احسانی نیا ,نایب رئیس اول .حسن ساسانی نائب رئیس دوم . مرتضی لادنچهر ,سردار مشایخی رئیس سازمان بسیج اصناف کل کشور ,فرمانده لشگر سیدالشهداء ,سردار کشمرزی رئیس ستاد سپاه سید الشهدا ء ,سردار فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین ,سردار میرتقی فرماندهی وقت سپاه ناحیه کرج ,مسوولان اداره بازرگانی ,
-> باکلیک روی آیکون می توانید در کلوب به اشتراک بگذارید ارسال به 100 درجه کلوب دات کام