تبلیغات
اطلاعات کرج - طرح جامع شهر کرج
بانک اطلاعات شهری کرج
طرح جامع شهر کرج
نوشته شده توسط سارا امیدوار در ساعت 07:46 ب.ظ
طرح جامع شهر کرج به تصویب شورای عالی شهرسازی رسید

طرح جامع شهرکرج در جلسه روز گذشته شورای عالی شهرسازی که با حضور مهندس نیکزاد وزیر راه وشهرسازی برگزار گردید به تصویب این شورا رسید.


سید علی آقازاده شهردارکرج در مراسم بهره برداری از بیست ویکمین بازار روز سازمان میادین میوه وتره بار شهرداری کرج که عصر روز گذشته در محل این پروژه واقع در فلکه پنجم فردیس برگزار گردید با اعلام این خبرافزود: از مشخصات بارز این طرح که در منطقه فردیس نیز می تواند بسیاری از مشکلات بخصوص مشکلات ترافیکی را مرتفع نماید احداث بزرگراه جنوبی شهرکرجبه طول 27 کیلومتر است که از شهر فردیس می گذرد ومی تواند در زمینه رفع وکاهش بار ترافیکی این منطقه تحول بسیار خوبی ایجاد نماید.

شهردارکرج ادامه داد: مسیر این بزرگراه که از اتوبان شهید همت ، حوالی گرمدره آغاز می شود مسیر رودخانه کرج را طی نموده ودر امتداد زمینهای 110 جاده ملارد را قطع وبه سمت غرب وجاده محمدشهر ومهر شهر ادامه یافته ، مجددا" به اتوبان برمی گردد ، بالغ بر500 میلیارد توامن هزینه در برخواهد داشت .

وی بیان کرد: با توافق به عمل آمده با وزارت راه وشهرسازی تملکات این طرح که حدود 300میلیارد تومان هزینه دارد به عهده شهرداری کرج بوده و هزینه احداث این بزرگراه که آن هم حدود 300 میلیارد تومان هزینه خواهد داشت را وزارت راه وشهرسازی تقبل نموده و اجرا می نماید.

این مسوول عنوان کرد : احداث این بزرگراه در شورای عالی شهرسازی به تصویب رسید واجرای آن از سال 91 آغاز می شود وما امیدواریم که با اجرای این طرح مشکلات عدیده این منطقه از شهرداری کرج رفع گردد.

شهردار کرج اظهار داشت : علاوه بر پروژه احداث بزرگراه جنوبی شهر کرج ، احداث بزرگراه شمالی کرج نیز به شورای عالی شهرسازی ارسال که با بررسی های این طرح در سال آینده وتصویب آن در شورای مذکور ، اجرایی خواهد شد.

شهرداری کرج در دوره شورای سوم به مشکلات منطقه فردیس با دید کارشناسی می نگرد

آقازاده در ادامه به پروژه های مهم  شهرداری کرج از جمله پروژه پل غیر همسطح بصیرت به عنوان یکی از پروژه های  مهم شهرداری کرج در بحث کاهش بار ترافیکی منطقه اشاره کرد و اظهارداشت : شهرداری کرج دردوره شورای سوم به مشکلات منطقه فردیس با دید کارشناسی نگاه کرده است وبه همین خاطر ما دراین منطقه شاهد افتتاح پروژه های مهمی هستیم ویکی از همین پروژه ها که تا پایان سالجاری  به پایان خواهد رسید نیز پروژه پوشش کانال فردیس است که سالها برای مردم این منطقه مشکلات عمده ای ایجاد کرده بود.منبع : پرتال شهرداری کرج


»
-> باکلیک روی آیکون می توانید در کلوب به اشتراک بگذارید ارسال به 100 درجه کلوب دات کام