تبلیغات
اطلاعات کرج - غنی سازی اورانیوم
بانک اطلاعات شهری کرج
غنی سازی اورانیوم
نوشته شده توسط سارا امیدوار در ساعت 02:23 ق.ظ

شهردار کرج گفت: دستیابی به دانش غنی سازی اورانیوم در ایران که با تکیه بر دانش پژوهشگران ایرانی به ثمر رسید و بازتاب آن در جهان، اقتدار کشور را بار دیگر به اوج رساند.


سید علی آقازاده با اشاره به روز بیستم فروردین ماه، مناسبت مهم و حائز اهمیت تقویم کشور در این روز که به عنوان " روز ملی فناوری هسته ای " نام گذاری شده است را یادآور شد و عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران، بیستم فروردین فروردین ماه 1385 برابر با نهم آوریل 2007 از طریق افتتاح پروژه راه اندازی دومین مجموعه جدید سانتریفیوژهای تأسیسات هسته ای نطنز با ورود به مرحله صنعتی غنی سازی اورانیوم، به بزرگ ترین دستاورد تاریخ خود دست یافت.

وی دستیابی به این موفقیت علمی در کشور را موجب سربلندی و پیروزی ایران اسلامی و افتخاری بزرگ برای ملت خواند و افزود: واکنش در مقابل این توانمندی ایرانیان حیرت و بهت بود.

این مسئول اظهارداشت: افتتاح پروژه راه اندازی دومین مجموعه جدید سانتریفیوژهای تأسیسات هسته ای نطنز در واقع ورود به مرحله صنعتی غنی سازی اورانیوم بود که این تحول خود نشان از اراده نسل جدید در رساندن کشور به پایه های موفقیت است و به واقع نسل فرهیخته امروز با بروز توانمندی های علمی خود به دنیا ثابت کردند، ایرانی اند و ایرانی نیز می مانند.

آقازاده با بیان اینکه، فناوری هسته ای دربرگیرنده بسیاری از علوم مهندسی و پایه است، بیان کرد:  اهمیت کسب این فناوری موجب جهش علمی در همه زمینه های علمی و صنعتی در کشورمان شده است.

شهردار کرج، دستیابی جوانان و دانشمندان متعهد و فرزندان غیور ایران اسلامی به چرخه سوخت هسته ای را حاکی از اقتدار، عزت و استقامت در برابر زیاده خواهی دولت های اسکتباری ذکر و عنوان کرد: موفقیت های شگرف دانشمندان ایرانی نمودی از خدامحوری و خودباوری جوانان این مرز و بوم است که در شرایط سخت تحریم و انزوای علمی جهانی توانستند مقتدرانه و عزتمندانه، ایران اسلامی را در جمع معدود کشورهای دارنده این فناوری حیاتی به جهانیان معرفی کنند.

به روز شدن ایران در دانش هسته ای دشمن را ترسانده است

شهردار کرج با بیان اینکه، موفقیت ایران در فناوری هسته ای و به روز شدن کشور در دانش هسته ای، دشمن را ترسانده است، گفت: تهدید به منزوی تر شدن در جامعه جهانی و اعمال تحریم های بیشتر سیاسی و اقتصادی پس از ایجاد ثبات علم و دانش هسته ای حاکی از ترس دشمن از اقتدار ایران است.

آقازاده، رسیدن به این مرحله از دانش روز با وجود محاصره شدید اقتصادی از سوی غرب را نمایانگر اراده ملت همیشه سربلند ایران برای فتح قله های علمی و رسیدن به استقلال بی قید و شرط دانست و اظهارامیدواری کرد: پیوستگی و اراده ایرانیان در رسیدن به موفقیت در عرصه های مختلف نا محدود باشد.

وی با عنوان اینکه، کشورهای قدرتمند جهان، هرگز استقلال ایران را خواهان نبوده اند، افزود:  نگاهی اجمالی به تاریخ گذشته نشان می دهد، دشمن همیشه در مقابل اراده و توانمندی های ایران مقاومت کرده است.

آقازاده رسیدن به موفقیت ایران در عرصه چرخه کامل سوخت هسته ای با وجود تحریم های طولانی مدت را از خروجی های مثبت و کارآمد همت و تلاش بی وقفه دانشمندان جوان داخلی دانست و گفت:  این موفقیت برای غرب تبدیل به کابوسی وحشتناک شده است و این ترس باعث شد دشمن برای توقف فعالیت های غنی سازی ایران قطع نامه های مختلف چون 1737، 1696 و 1747 را در شورای امنیت سازمان ملل تصویب کند.

وی تلاش دشمن برای توقف فعالیت غنی سازی را نافرجام خواند و بیان کرد: با وجود تلاش های دشمن ، ملت ایران همچون ملی شدن صنعت نفت، دوران مبارزه با استبداد ستم شاهی و هشت سال دفاع مقدس، بر سر خواسته های خود پافشاری خواهد کرد تا به آنچه حق مسلم مردم است، دست یابد.

شهردار کرج اظهارداشت:  ملت همیشه در صحنه ایران، اثبات کرد که اراده راسخ ملی ایرانیان در زمینه علوم پیشرفته روز دنیا نیز به ثمر خواهد نشست و حیات توأم با عزت، نتیجه شیرین پافشاری بر خواسته های به حق ایرانیان است.


منبع: پرتال شهرداری کرج

»
-> باکلیک روی آیکون می توانید در کلوب به اشتراک بگذارید ارسال به 100 درجه کلوب دات کام