تبلیغات
اطلاعات کرج - اوقات فراغت مدیران شهرداری
بانک اطلاعات شهری کرج
اوقات فراغت مدیران شهرداری
نوشته شده توسط سارا امیدوار در ساعت 06:30 ب.ظ

مدیران مجموعه شهرداری برای اوقات فراغت برنامه ریزی كنند

شهردار کرج بر ضرروت برنامه ریزی های مدون و کارآمد با محورت رفع خلاء های اوقات فراغت از سوی مدیران فرهنگی و مدیران مناطق شهرداری کرج تاکید کرد و گفت: بی شک با تکیه بر این مهم بسیاری از انحرافات و آسیب های اجتماعی که نوجوانان و جوانان را تهدید می کند، خنثی می سازد.

سید علی آقازاده با اشاره به تمرکز جمعیت جوان کلانشهر کرج، نیاز این قشر به برنامه های متنوع در قالب برنامه های تفریحی، علمی و آموزشی را یادآورشد و گفت: تدوین طرح ها و برنامه های مختلف در زمینه اوقات فراغت باید در مسیر مثبت هدایت شود زیرا تنها در اینصورت خروجی آن مبتنی بر  رشد و شکوفایی فردی و اجتماعی می شود.

وی با بیان اینکه، اوقات فراغت امروزه به یک امر مهم و اساسی تبدیل شده است، بر مدیریت اوقات فراغت از سوی مدیران فرهنگی و مدیران مناطق مجموعه های تحت پوشش شهرداری کرج تاکید کرد و گفت: سیاستگذاران و برنامه ریزان نهادهای فرهنگی و آموزشی باید با کارهای کارشناسی شده نسبت به برنامه ریزی های مناسب و منطبق با نیازها و روحیات افراد، اقدام کنند.

آقازاده، برنامه ریزی برای اوقات فراغت را حاکی از توجه مسئولان و مدیران شهری به عموم افراد به ویژه نسل نوجوان و جوان دانست و بیان کرد: رفع خلاء های موجود مرتبط با اوقات فراغت تنها با برنامه ریزی مناسب و آموزش صحیح محقق می شود.

شهردار کرج با اشاره به پژوهش های صورت گرفته در خصوص خروجی های مثبت برنامه ریزی های هدفمند برای پر کردن اوقات فراغت، تصریح کرد: بی شک با تکیه بر این مهم بسیاری از انحرافات و آسیب های اجتماعی که نوجوانان و جوانان را تهدید می کند، خنثی می سازد.

آقازاده نقش مدیران فرهنگی و مدیران مناطق را در تعریف برنامه های کارآ در زمینه اوقات فراغت یادآور شد و با تاکید بر اینکه، برنامه ریزی از سوی این مدیران برای اوقات فراغت ضروری است، عنوان کرد: استعداد های کرج در مباحث اجتماعی مشارکت کنند.

شهردار کرج بر ضرورت بکارگیری استعدادهای جوان و مهیا کردن زمینه های مشارکت اجتماعی این استعدادها در کلانشهر کرج تاکید کرد و گفت: از جمله راهکارهای تحقق این مهم فعالیت مراکز فرهنگی و ورزش است.

آقازاده، افزایش مراکز فرهنگی، ورزشی و اجتماعی را از دیگر راهکارهای موثر در مهیا کردن زمینه های مشارکت اجتماعی جوانان دانست و افزود: ارائه برنامه های متنوع در زمینه فرهنگ و هنر از موارد مهمی است که باید مد نظر برنامه ریزان امور فرهنگی قرار گیرد.

وی اظهارداشت: برای برنامه ریزی مناسب به منظور تقویت و توسعه كمی و كیفی فعالیت های فرهنگی متناسب با  مولفه های رشد و پرورش استعدادهای جوان همچنین نخبگان، باید گسترش فضاها و برنامه های معنوی را مدنظر قرار داد.

این مسئول، با تاکید بر كشف منابع انسانی توانمند بیان کرد:  رشد و توسعه نیروی انسانی به عنوان مهمترین سرمایه جهان امروز به شمار می رود و این مهم از رسالت هایی است که باید در جزئی ترین ساختارهای مدیریتی نیز به آن توجه شود.

شهردار کرج در خصوص ثمرات مشاركت اجتماعی جوانان در مسائل شهری عنوان کرد: از جمله مهمترین اقدامات در راه كشف قابلیت های جوانان در جامعه امروز ایران، ایجاد امكانات عملی و تسهیل شرایط و زمینه های مشاركت آنان در همه ابعاد می باشد.

آقازاده اظهارداشت: مجموعه مدیریت شهری کرج اعم از شورای اسلامی شهر و شهرداری آمادگی ایجاد زمینه های مشارکت حداکثر جوانان و نوجوانان در مباحث اجتماعی، فرهنگی وآموزشی را دارد.

منبع: پرتال شهرداری کرج


»
-> باکلیک روی آیکون می توانید در کلوب به اشتراک بگذارید ارسال به 100 درجه کلوب دات کام