تبلیغات
اطلاعات کرج - عصا و فانوس دهقان فداكار
بانک اطلاعات شهری کرج
عصا و فانوس دهقان فداكار
نوشته شده توسط سارا امیدوار در ساعت 01:59 ب.ظ

هر وقت حرف فداکاری و از خود گذشتگی باشد، درس کلاس سوم در ذهنم خطور می کند. همان درسی که دهقان فداکار یادمان داد. همان درسی که معلم می خواند:

      "غروب یکی از روزهای سرد پاییز بود. خورشید در پشت کوه های پربرف یکی از روستاهای آذربایجان فرورفته بود. کار روزانه ی دهقانان پایان یافته بود. ریز علی هم دست از کار کشیده بود و به ده خود باز می گشت. در آن شب سرد و تاریک، نور لرزان فانوس کوچکی راه او را روشن می کرد..."

معلم می خواند و ما درس فداکاری می آموختیم. درس شجاعت ریز علی که در آن سوز و سرمای زمستان لباسهای خود را از تن در آورد و آغشته به نفت فانوسش کرد و بر سر چوبدستی اش بست و به سمت قطار دوید.

ریز علی جان مسافران قطار را نجات داد. فداکاری کرد و به همه درس فداکاری آموخت. حالا خیلی ها برای فانوس و عصایش قیمت تعیین می کنند و پیشنهاد خرید آن را به ریز علی خواجوی می دهند. اما فراموش کرده اند که این بزرگ مرد همان دهقانی است که فداکاریش در ذهن دانش آموزان حک شده و آثار شجاعتش را به پول نمی فروشد.

به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری کرج: ریز علی خواجوی قصد دارد، فانوس و عصای خود را به اداره شهرداری کرج اهدا کند.


علیرضا پیغمبر دوست، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرج اظهار کرد: حدود چهار سال است ریز علی فداکار در کرج سکونت دارد و دراین مدت به این چهره ملی پیشنهادات مختلفی مبنی بر واگذاری عصا و فانوسش حتی از کشور های مختلف ارائه گردیده است. اما ایشان درملاقات با شهردار کرج با اشاره  به خدمات مطلوب میریت شهری و رضایت از عملکرد محوله و پیامد ارج نهادن به خدمات ایشان که به شهروندان ارائه می دهند اعلام نمودند در عین حال که علاقه زیادی به شهرم دارم علاقمندم وسایلم را به شهرداری کرج هدیه کنم تا شاید نشانی از من در شهرداری کرج برای همیشه باقی بماند.


سید علی آقازاده شهردار کرج با یاد خدمات ایشان و خاطرات دوره مدرسه اش تفکر ریز علی را نشانی دیگر از بزرگی ایشان بر شمرد و ادامه داد: اکنون  یکی از افتخارات شهر کرج وجود مردان و زنانی است که آبادانی، اقتدار و افتخار این کشور را رقم زده و شاید به همین دلیل باشد که رهبر معظم انقلاب، کرج را ایران کوچک بر شمرده اند.


آقازاده افزود: یقینا این اقدام ریز علی مورد توجه مسئولین و مدیریت شهری قرار خواهد گرفت و وسایل ایشان در محیطی مناسب مورد بازدید مراجعین به شهرداری خواهد بود.لازم بذکر است در ماه های اخیر بسیاری از مدیران شهری کرج پس از بیماری ریزعلی خواجوی از وی عیادت و همدردی نموده اند.

اکرم حسن زاده


»
-> باکلیک روی آیکون می توانید در کلوب به اشتراک بگذارید ارسال به 100 درجه کلوب دات کام